EPCOS - TDK Electronics B78476A8253A003
B78476A8253A003
Part No.:
B78476A8253A003
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Pulse Transformers
Package:
Datasheet:
ShinYuaB78476A8253A003.pdf
Description:
PULSE XFMR 1CT:1CT 350UH
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
TransformerType:
LAN 10/100/1000 Base-T
Inductance:
350µH
ET(Volt-Time):
TurnsRatio-Primary:Secondary:
1CT:1CT
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.693 L x 0.476 W (17.60mm x 12.10mm)
Height-Seated(Max):
0.228 (5.80mm)