EPCOS - TDK Electronics B82432T1102K000
B82432T1102K000
Part No.:
B82432T1102K000
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
ShinYuaB82432T1102K000.pdf
Description:
FIXED IND 1UH 1.3A 80 MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SIMID
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
1 µH
Tolerance:
±10%
CurrentRating(Amps):
1.3 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
80mOhm Max
Q@Freq:
10 @ 7.96MHz
Frequency-SelfResonant:
110MHz
Ratings:
AEC-Q200
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
InductanceFrequency-Test:
7.96 MHz