EPCOS - TDK Electronics B82498F3151J000
B82498F3151J000
Part No.:
B82498F3151J000
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaB82498F3151J000.pdf
Description:
FIXED IND 150NH 400MA 420MOHM SM
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
SIMID
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ceramic
Inductance:
150 nH
Tolerance:
±5%
CurrentRating(Amps):
400 mA
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
420mOhm Max
Q@Freq:
45 @ 250MHz
Frequency-SelfResonant:
1.15GHz
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test:
100 MHz