EPCOS - TDK Electronics B82801A1214A050
B82801A1214A050
Part No.:
B82801A1214A050
Category:
Current Sense Transformers
Package:
Datasheet:
ShinYuaB82801A1214A050.pdf
Description:
EE4.2 SMD TRANSFORMER_P301766
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B82801A
ProductStatus:
Active
FrequencyRange:
50kHz ~ 1MHz
Type:
Invasive
CurrentRating(Amps):
Inductance:
205 µH
ET(Volt-Time):
TurnsRatio-Primary:Secondary:
CurrentRatio:
DCResistance(DCR):
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.185 L x 0.138 W (4.70mm x 3.50mm)
Height-Seated(Max):
0.138 (3.50mm)