EPCOS - TDK Electronics B84143A0010A166
B84143A0010A166
Part No.:
B84143A0010A166
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
ShinYuaB84143A0010A166.pdf
Description:
LINE FILTER 10A CHASSIS MOUNT
Packaging:
Bulk
Series:
B84143A
ProductStatus:
Active
FilterType:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage-RatedDC:
Voltage-RatedAC:
Voltage-RatedAC(PhasetoGround/Neutral):
520 V
Voltage-RatedAC(PhasetoPhase):
300 V
Current:
10 A
Frequency-Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
ApprovalAgency:
cUR, ENEC, UR
OperatingTemperature:
-25°C ~ 100°C