TE Connectivity Laird BB3803WR
BB3803WR
Part No.:
BB3803WR
Manufacturer:
TE Connectivity Laird
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
ShinYuaBB3803WR.pdf
Description:
RF ANT 450MHZ WHIP STR NMO BASE
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency(Center/Band):
450MHz
FrequencyRange:
380MHz ~ 520MHz
AntennaType:
Whip, Straight
NumberofBands:
1
VSWR:
2
ReturnLoss:
Gain:
3dBi
Power-Max:
200 W
Features:
Termination:
NMO
IngressProtection:
MountingType:
Base Mount
Height(Max):
9.125 (231.78mm)