Boxco BC-AGS-102307
BC-AGS-102307
Part No.:
BC-AGS-102307
Manufacturer:
Boxco
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
ShinYuaBC-AGS-102307.pdf
Description:
BOX ABS GRAY 9.055L X 3.937W
Packaging:
Bulk
Series:
S
ProductStatus:
Active
ContainerType:
Box
Size/Dimension:
9.055 L x 3.937 W (230.00mm x 100.00mm)
Height:
2.756 (70.00mm)
Area(LxW):
35.6in² (230cm²)
Design:
Lift-Off Screw Cover
Material:
Plastic, ABS
Color:
Light Gray
Thickness:
Features:
Sealing Gasket, Wall Mount
Ratings:
IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A