Boxco BC-ATS-102007
BC-ATS-102007
Part No.:
BC-ATS-102007
Manufacturer:
Boxco
Category:
Boxes
Package:
Datasheet:
ShinYuaBC-ATS-102007.pdf
Description:
BOX ABS CLEAR 7.874L X 3.937W
Packaging:
Bulk
Series:
S
ProductStatus:
Active
ContainerType:
Box
Size/Dimension:
7.874 L x 3.937 W (200.00mm x 100.00mm)
Height:
2.756 (70.00mm)
Area(LxW):
31.0in² (200cm²)
Design:
Lift-Off Screw Cover
Material:
Plastic, ABS Body, Polycarbonate Cover
Color:
Light Gray, Clear Cover
Thickness:
Features:
Sealing Gasket, Wall Mount
Ratings:
IP66, IP67, NEMA 4X,6, UL 508A