Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF016010BE16038BH1
BF016010BE16038BH1
Part No.:
BF016010BE16038BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYuaBF016010BE16038BH1.pdf
Description:
CAP CER 16PF 5KV R42 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
TOF
ProductStatus:
Active
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
R42
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
0.630 Dia x 0.394 W (16.00mm x 10.00mm)