Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF016010BE20036BJ1
BF016010BE20036BJ1
Part No.:
BF016010BE20036BJ1
Datasheet:
ShinYuaBF016010BE20036BJ1.pdf
Description:
CAP CER 20PF 5KV R85 AXIAL
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
5000V (5kV)
TemperatureCoefficient:
R85
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.630 Dia x 0.394 W (16.00mm x 10.00mm)