Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BF025016WC80038BJ1
BF025016WC80038BJ1
Part No.:
BF025016WC80038BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Axial, Can
Datasheet:
ShinYuaBF025016WC80038BJ1.pdf
Description:
CAP CER 80PF 9KV R85 AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial, Can
Packaging:
Bulk
Series:
TOF
ProductStatus:
Active
Capacitance:
80 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
9000V (9kV)
TemperatureCoefficient:
R85
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
0.984 Dia x 0.630 W (25.00mm x 16.00mm)