Solidlite BF3H60G-ONH-020MA
BF3H60G-ONH-020MA
Part No.:
BF3H60G-ONH-020MA
Manufacturer:
Solidlite
Category:
LED Indication - Discrete
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaBF3H60G-ONH-020MA.pdf
Description:
3MM ORANGE THROUGH HOLE LED
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
ProductStatus:
Active
Color:
Orange
Configuration:
LensColor:
Orange
LensTransparency:
Diffused
MillicandelaRating:
332.5mcd
LensStyle:
Round with Domed Top
LensSize:
3.05mm Dia
Voltage-Forward(Vf)(Typ):
2.3V
Current-Test:
20mA