Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233617334
BFC233617334
Part No.:
BFC233617334
Datasheet:
ShinYuaBFC233617334.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 10% 630VDC RAD
Series:
MKP336 1
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.512 W (31.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)