Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233812334
BFC233812334
Part No.:
BFC233812334
Datasheet:
ShinYuaBFC233812334.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 20% 1KVDC RADIAL
Series:
MKP338 1
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
440V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-50°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.512 W (31.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)