Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233818134
BFC233818134
Part No.:
BFC233818134
Datasheet:
ShinYuaBFC233818134.pdf
Description:
CAP FILM 0.13UF 10% 1KVDC RADIAL
Series:
MKP338 1
Capacitance:
0.13 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
440V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-50°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.512 W (31.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)