Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233820335
BFC233820335
Part No.:
BFC233820335
Datasheet:
ShinYuaBFC233820335.pdf
Description:
CAP FILM 3.3UF 20% 630VDC RADIAL
Series:
MKP338 2
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.709 W (31.50mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.102 (28.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)