Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233821684
BFC233821684
Part No.:
BFC233821684
Datasheet:
ShinYuaBFC233821684.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
Series:
MKP338 2
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.354 W (31.50mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)