Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233824684
BFC233824684
Part No.:
BFC233824684
Datasheet:
ShinYuaBFC233824684.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 20% 630VDC RAD
Series:
MKP338 2
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)