Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233843474
BFC233843474
Part No.:
BFC233843474
Datasheet:
ShinYuaBFC233843474.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 10% 800VDC RAD
Series:
MKP338 4
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
800V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.768 (19.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)