Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233910155
BFC233910155
Part No.:
BFC233910155
Datasheet:
ShinYuaBFC233910155.pdf
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 630VDC RADIAL
Series:
MKP339
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.512 W (31.00mm x 13.00mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)