Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233920475
BFC233920475
Part No.:
BFC233920475
Datasheet:
ShinYuaBFC233920475.pdf
Description:
CAP FILM 4.7UF 20% 630VDC RADIAL
Series:
MKP339
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
VoltageRating-AC:
310V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.827 W (31.00mm x 21.00mm)
Height-Seated(Max):
1.220 (31.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)