Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237326275
BFC237326275
Part No.:
BFC237326275
Datasheet:
ShinYuaBFC237326275.pdf
Description:
CAP FILM 2.7UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MKT373
Capacitance:
2.7 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)