Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237357824
BFC237357824
Part No.:
BFC237357824
Datasheet:
ShinYuaBFC237357824.pdf
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 400VDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MKT373
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
400V
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)