Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237390093
BFC237390093
Part No.:
BFC237390093
Datasheet:
ShinYuaBFC237390093.pdf
Description:
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
MKT373
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.354 W (31.50mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.748 (19.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)