Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237511114
BFC237511114
Part No.:
BFC237511114
Datasheet:
ShinYuaBFC237511114.pdf
Description:
CAP FILM 0.11UF 3.5% 630VDC RAD
Series:
KP/MKP 375
Capacitance:
0.11 µF
Tolerance:
±3.5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.374 W (26.00mm x 9.50mm)
Height-Seated(Max):
0.886 (22.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)