Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237514224
BFC237514224
Part No.:
BFC237514224
Datasheet:
ShinYuaBFC237514224.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.181 L x 0.492 W (30.00mm x 12.50mm)
Height-Seated(Max):
0.965 (24.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)