Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237515114
BFC237515114
Part No.:
BFC237515114
Datasheet:
ShinYuaBFC237515114.pdf
Description:
CAP FILM 0.11UF 3.5% 630VDC RAD
Capacitance:
0.11 µF
Tolerance:
±3.5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.374 W (26.00mm x 9.50mm)
Height-Seated(Max):
0.886 (22.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)