Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237524913
BFC237524913
Part No.:
BFC237524913
Datasheet:
ShinYuaBFC237524913.pdf
Description:
CAP FILM 0.091UF 5% 1KVDC RADIAL
Capacitance:
0.091 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.181 L x 0.394 W (30.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)