Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237525823
BFC237525823
Part No.:
BFC237525823
Datasheet:
ShinYuaBFC237525823.pdf
Description:
CAP FILM 0.082UF 3.5% 1KVDC RAD
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±3.5%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.181 L x 0.374 W (30.00mm x 9.50mm)
Height-Seated(Max):
0.886 (22.50mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)