Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237862134
BFC237862134
Part No.:
BFC237862134
Datasheet:
ShinYuaBFC237862134.pdf
Description:
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL
Series:
MKP/MKP378
Capacitance:
0.13 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.276 W (26.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.650 (16.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)