Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237862683
BFC237862683
Part No.:
BFC237862683
Datasheet:
ShinYuaBFC237862683.pdf
Description:
CAP FILM 0.068UF 5% 630VDC RAD
Series:
MKP/MKP378
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.236 W (26.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.610 (15.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)