Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237865104
BFC237865104
Part No.:
BFC237865104
Datasheet:
ShinYuaBFC237865104.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
300V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.236 W (26.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)