Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC237895912
BFC237895912
Part No.:
BFC237895912
Datasheet:
ShinYuaBFC237895912.pdf
Description:
CAP FILM 9100PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MKP/MKP378
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)