Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238300434
BFC238300434
Part No.:
BFC238300434
Datasheet:
ShinYuaBFC238300434.pdf
Description:
CAP FILM 0.43UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
MMKP383
Capacitance:
0.43 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.276 W (26.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
4.587 (116.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)