Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238301624
BFC238301624
Part No.:
BFC238301624
Datasheet:
ShinYuaBFC238301624.pdf
Description:
CAP FILM 0.62UF 5% 250VDC RADIAL
Series:
MMKP383
Capacitance:
0.62 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)