Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238302684
BFC238302684
Part No.:
BFC238302684
Datasheet:
ShinYuaBFC238302684.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
125V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.768 (19.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)