Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238320105
BFC238320105
Part No.:
BFC238320105
Datasheet:
ShinYuaBFC238320105.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 5% 630VDC RADIAL
Series:
MMKP383
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.709 W (31.00mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.102 (28.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)