Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238321334
BFC238321334
Part No.:
BFC238321334
Datasheet:
ShinYuaBFC238321334.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)