Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238334104
BFC238334104
Part No.:
BFC238334104
Datasheet:
ShinYuaBFC238334104.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.197 W (17.50mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.512 (13.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)