Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238340104
BFC238340104
Part No.:
BFC238340104
Datasheet:
ShinYuaBFC238340104.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1.4KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1400V (1.4kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.591 W (31.00mm x 15.00mm)
Height-Seated(Max):
0.984 (25.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)