Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238344473
BFC238344473
Part No.:
BFC238344473
Datasheet:
ShinYuaBFC238344473.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 1.4KVDC RAD
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1400V (1.4kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)