Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238352303
BFC238352303
Part No.:
BFC238352303
Datasheet:
ShinYuaBFC238352303.pdf
Description:
CAP FILM 0.03UF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.03 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
550V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.335 W (26.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.709 (18.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)