Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238361273
BFC238361273
Part No.:
BFC238361273
Datasheet:
ShinYuaBFC238361273.pdf
Description:
CAP FILM 0.027UF 5% 2KVDC RADIAL
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
700V
VoltageRating-DC:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.220 L x 0.433 W (31.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.827 (21.00mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)