Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238370153
BFC238370153
Part No.:
BFC238370153
Datasheet:
ShinYuaBFC238370153.pdf
Description:
CAP FILM 0.015UF 5% 2.5KVDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
MMKP383
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
900V
VoltageRating-DC:
2500V (2.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.768 (19.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)