Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC238374133
BFC238374133
Part No.:
BFC238374133
Datasheet:
ShinYuaBFC238374133.pdf
Description:
CAP FILM 0.013UF 5% 2.5KVDC RAD
Capacitance:
0.013 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
900V
VoltageRating-DC:
2500V (2.5kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.394 W (26.00mm x 10.00mm)
Height-Seated(Max):
0.768 (19.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)