Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC246852335
BFC246852335
Part No.:
BFC246852335
Datasheet:
ShinYuaBFC246852335.pdf
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
MKT468
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
DielectricMaterial:
Polyester, Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.689 L x 0.335 W (17.50mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)