Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247935684
BFC247935684
Part No.:
BFC247935684
Datasheet:
ShinYuaBFC247935684.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
100V
VoltageRating-DC:
160V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)