Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247945434
BFC247945434
Part No.:
BFC247945434
Datasheet:
ShinYuaBFC247945434.pdf
Description:
CAP FILM 0.43UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
MKP479
Capacitance:
0.43 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.354 W (18.50mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)