Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247945474
BFC247945474
Part No.:
BFC247945474
Datasheet:
ShinYuaBFC247945474.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.728 L x 0.374 W (18.50mm x 9.50mm)
Height-Seated(Max):
0.630 (16.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)