Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC247954304
BFC247954304
Part No.:
BFC247954304
Datasheet:
ShinYuaBFC247954304.pdf
Description:
CAP FILM 0.3UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.3 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.024 L x 0.295 W (26.00mm x 7.50mm)
Height-Seated(Max):
0.807 (20.50mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)